פאנל ניהול לשרת: היכרות עם Plesk ו-cPanel

פאנל ניהול לשרת: היכרות עם PLESK ו-CPANELכאשר מתחילים בתהליך החיפוש עבור שרת אחסון לאתר או הפרויקט המקוון החדש, תהיו חייבים לקבל החלטה בנושא סוג פאנל הניהול בו תרצו להשתמש. בדרך הכלל, שני האפשרות שיעמדו מולכם יהיו Plesk ו-cPanel.

מלבד לממשק המשתמש, לשניהם יותר קווי דמיון מאשר שוני: שניהם פופולריים מאוד וקלים במיוחד לשימוש, הם מהווים כלים מעולים כדי לנהל את חשבון האחסון שלכם והם מכילים כמעט את אותם מגוון של אפשרויות. עם כל קווי הדמיון האלו, איזה מהם הוא הטוב עבורכם והאתר שלכם? תנו לקרב בין Plesk ו-cPanel להתחיל!

יתרונות פאנל ניהול מסוג סי פאנל (cPanel)

אפילו חיפוש קל עבור שירותי אחסון אתרים יחשוף אתכם לסי פאנל (cPanel). זהו ללא ספק לוח הבקרה הכי פופולרי ומציב את הרף לכל התעשייה. בתור פאנל שכזה, הוא מותאם בקלות עם המון סקריפטים ותוכנות בעלות קוד פתוח אשר יכולות להיות משולבות עם לוח הבקרה או שמא הפאנל ישלוט בהם.

הסי פאנל ניתן לעיצוב ושינוי, ניתן לרכוש תבניות עיצוב מוכנות או לעצב בעצמכם בהתאם לצורך, אתם יכולים להוסיף, להוריד או לערוך מאפיינים ואפילו לשלב את מותג החברה עבור המראה שלו.

פאנל ניהול מסוג סי פאנל (cPanel)

תצלום מסך של פאנל ניהול מסוג סי פאנל (cPanel)

אחד מהמאפיינים העיקריים של הסי פאנל הוא הארגון האינטואיטיבי שלו. אפילו משתמשים חדשים ימצאו שזה קל מאוד לנווט. מבחינת שימושיות, אתם יכולים לנהל את כל החשבון שלכם, אם זה המנהלי או מצד הגולש ממקום אחד.

כפי שניתן לראות בתצלום המסך, פאנל הניהול מציע גישה נוחה ליצירה וניהול של חשבונות אימייל, FTP וסטטיסטקות אנליטיקס בהתחברות אחת, מה שהופך את סי פאנל לאפשרות מאוד נוחה ואמינה.

יתרונות פאנל ניהול מסוג פלסק (Plesk)

הדבר הראשון שכנראה תשאלו את עצמכם הוא "מה זה פלסק?" רק משום שפלסק (Plesk) לא מוכר כמו הסי פאנל לא אומר שהוא לא נופל ברמתו. בעוד שני לוחות הבקרה תומכים במערכת הלינוקס, רק פלסק יכול לרוץ גם על גבי חשבון אחסון ווינדוס.

plesk_panel_screenshot

תצלום מסך של פאנל ניהול מסוג פלסק (Plesk)

בנוסף לזה, עם פאנל הניהול פלסק אתם יכולים להפוך פעולות לאוטומטיות כמו שדרוגים לתוכנה ולחומרה. אם אתם מאחסנים מספר אתרים על גבי חשבון אחד, השדרוגים האלו יכולים להיות נכונים לכל האתרים גם.

יתרון מעולה של פלסק, המתאים במיוחד למשתמשים הפחות טכנולוגיים שבינינו, הוא התמיכה הטכנית. כאשר אתם מוצאים את עצמכם צריכים עזרה היא מגיעה בצורת תשובה שאפילו משתמש לא מנוסה כלל יבין בקלות.

פלסק מציע אפשרויות רישוי גמישות, אשר מאפשרות למנהל החשבון להתנות הרשאות מיוחדות למשתמשים ספציפיים. כך המשתמש יכול לבצע את הפעולות הנדרשות ממנו מבלי לסכן אזורים רגישים באתר שלכם.

זה מביא אותנו לעוד יתרון של פלסק, היציבות שלו. לוח הבקרה הזה הוא אחד מלוחות הבקרה המאובטחים ביותר, יודע למנוע התקפות וסריקת וירוסים מבעוד מועד ומתגאה בביצועים כמעט מושלמים.

אולי אין מנצח ברור בין הפלסק לסי פאנל. אתם בטוח לא תטעו אם תבחרו באחד מהם. חשוב לציין כי להחליף בין האחד לשני יכול לגרום להמון צרות. ברגע שהחלטתם על אחד מהם, עשו שימוש רק בו. שניהם קלים ופשוטים מאוד לשימוש, אך זה יהיה מסובך למדי ולא מומלץ לנסות כלל לבצע החלפה.