הסבר למתחילים: מה זה אחסון שיתופי

הסבר למתחילים: מה זה אחסון שיתופיאז החלטתם סוף כל סוף להקים את האתר שלכם? מזל טוב! כעת הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לבחור את השירות לאחסון האתר. בכל מה שנוגע לאתרים חדשים, אחסון אתרים שיתופי מהווה את האפשרות הפופולרית ביותר, אך היא ממש לא האפשרות היחידה.

האם אתם בונים בלוג, אתר תדמית או אולי חנות וירטואלית? האם זה הולך להיות אתר ענק או שאתם מצפים שהוא יגדל בצורה הדרגתית במשך תקופה צפויה של זמן? קראו עכשיו את המדריך שלנו לאחסון שיתופי כדי לדעת האם מדובר באפשרות הנכונה עבורכם.

מהו אחסון שיתופי?

אחסון אתרים שיתופי בעצם אומר ששרת אחסון מסוים מפעיל כמות רבה של אתרים. בדיוק כמו בניין דירות עם דיירים רבים, חברת האחסון ממש מפצלת את השטח על הכוננים שלה ומקצה את השטחים בין משתמשים שונים. המשאבים של השרת מחולקים לפי הצורך בין כל משתמשי השרת.

כל אתר על שרת ספציפי חולק את השטח ואת המשאבים, וכך גם את העלות. בדיוק כמו שאתם שוכרים דירה או משרד במתחם כלשהו, אתם חולקים גם את עלויות הבניין עם אנשים אחרים והדבר חוסך לכם כסף.

היתרונות בשירות אחסון אתרים שיתופי

ישנם הרבה יתרונות לשימוש בשרת אחסון שיתופי, הנה שלושת היתרונות הבולטים ביותר:

  • חיסכון בכסף: כפי שציינו קודם, חבילות אחסון שיתופי זולות בהרבה מאשר כל שאר האפשרויות אשר קיימות בשוק עבור כולם, משום שמשתמשים רבים משלמים על אותו השרת. חברות אחסון אתרים רבות מציעות מגוון רחב של מציעות מבצעים והנחות ללקוחות בחירים תחרותיים של 5-10 דולר בחודש!
  • מנוהל טכנית: רוב חבילות האחסון השיתופי מנוהלות באופן מלא או שלפחות מגיעות עם האפשרות הזאת. הדבר אומר שאתם לא צריכים לדאוג לשום דבר פרט לניהול הפרונט אנד – עיצוב, תוכן וכו'.
  • חיסכון בזמן: ניהול ותחזוקה של שרת כאשר אתם לא באמת מומחים בצד הטכני של הדברים יכול לקחת לכם המון זמן. אז, ברגע שאתם בוחרים בפתרון אחסון אתרים שיתופי מהספק שלכם אתם לא רק תחסכו כסף, אתם תחסכו גם הרבה זמן.

החסרונות של חבילות אחסון אתרים שיתופי

כמו בכל שירות או מוצר, ישנם כמה חסרונות גם כאן:

  • חיובים גדלים: אם האתם שלכם הופך גדול מדי עבור השרת, אתם תוכלו להיתקל בחיובים שלא מבחירתכם לפני שתהיו בטוחים שאתם כבר צריכים לשדרג את חבילת האחסון לשרת ייעודי או שרת פרטי וירטואלי (VPS).
  • מהירות: ככל שהאתר שלכם גדל, כמות התנועה הגוברת יכולה להאט אותו. בתרחיש אלטרנטיבי, אם משתמש אחר מנצל יותר מדי משאבים מהשרת, מהירות האתר שלך גם תהיה מושפעת.
  • פחות שליטה: תכניות אחסון אתרים שיתופי לא מאפשרות לכם לשנות את הגדרות השרת ותצורתו בעצמכם. אתם בכלל לא מקבלים את הגישה מראש. זהו בדיוק הצד השני של המטבע כאשר זה מגיע לאחסון מנוהל. עבור אלו אשר רוצים יותר שליטה על איך האתר שלהם פועל, תכניות אחסון שיתופי אולי לא יהיו הפתרון המושלם.

שורה תחתונה: מתאים לאתרים קטנים

אם אתם מתכננים לבנות אתר גדול עם כמויות תנועה רציניות והרבה מדיה, רוב הסיכויים שאחסון שרת וירטואלי VPS או אפילו שרת ייעודי יתאים לכם בצורה יותר טובה. אתם תוכלו לבצע שינויים בעצמכם מבלי לדאוג לתנועה הגוברת וניצול המשאבים ולא תצטרכו גם לחכות לספק כדי שיתפנה עבור הצרכים שלכם.

בסך הכל, ספקי שירות אחסון שיתופי מציעים יתרון משמעותי עבור אתרים קטנים וחנויות וירטואליות ללא תנועת גולשים רצינית. יש לכם המון אפשרויות במחיר זמין מאוד והמון לקוחות יסכימו שאחסון שיתופי היא אפשרות מעולה. זה אידיאלי עבור עסקים קטנים או כותבים עם אתרי בלוג אישי, פורטפוליו , חנות קטנה או סתם להנאה. עם אחסון שיתופי אתם תוכלו להתמקד בתוכן האתר ולא בניהול השרת.