arvixe: אחסון אתרים

חברת האחסון אשר פעם שלטה ביד רמה בגבעת אחסון האתרים העולמי עדיין מציעה תכניות איכותיות על הנייר, אך בעיות קשות כמו בעיות בזמינות האתר ותמיכה טכנית אשר כמעט בלתי אפשרי לתפוס הוציאו אותה מהתחרות עם השמות הגדולים בעולם האחסון.
החל מ-$7 לחודש 60 ימי התחייבות כספית במקרה ביטול - החזר מלא.

arvixe אחסון אתרים: ביקורת מומחים וחוות דעת של גולשים אמיתיים

ארוויקס, לשעבר חברת אחסון אתרים זוכת פרסים, נפלה בחוזקה תחת זמנים קשים עבורה. החברה מתגאה בסט האפשרויות מהחזקים ביותר בתעשיית האחסון, ופעם היה לה גם שירות תמיכה מעולה. בחודשים האחרונים, שמענו על הרבה מקרים בזמן האחרון ממשתמשים אשר התלוננו על נפילות באתרים שלהם ועל התמיכה הטכנית של החברה. הבדיקות אשר ערכנו לחברה מוכיחות את התלונות האלו כנכונות, וחברת ארוויקס ירדה ברמתה בהתאמה.

הבדיקה האחרונה אשר ביצענו לזמינות האתר בחברת האחסון הזו הראתה שישנו שיפור קל (אך עדיין לא ניכר), אך התמיכה הטכנית הפכה אפילו יותר גרועה. גרין גיקס היא חברת האחסון אשר מהווה את בחירת המערכת שלנו עבור מנהלי אתרים אשר עדיין מחזיקים בסט כישורים ברמה בסיסית.

ארוויקס מציעה התחייבות להחזר כספי מרשימה לפרק זמן 60 יום אשר גוברת על רוב ההצעות של החברות השונות שבדרך כלל נותנות רק 30 יום, אך הצעה זו לא מתקרבת לזו של דרים הוסט, המתחייבת להחזר כספי מלא במקרה של ביטול שירות עד 97 ימים.

השוואת שירותים ומחירי חבילות אחסון של arvixe

חבילות אחסון אתרים שיתופי

התכניות המוצעות לשירותי אחסון שיתופי של ארוויקס נותנות לך את האפשרות לאחסן את האתר שלך על שרתים מבוססים לינוקס ועל שרתים מבוססים ווינדוס, כך שיש לך הרבה גמיוש כדי להניח את הלבנים עבור יסודות האתר שלך. בדומה לגרין גיקס, בחירת המערכת שלנו עבור שירותי אחסון אתרים שיתופי, ארוויקס מציעה חיוב חודשי קבוע עבור שירותי האחסון שלך, ותכנית חסכונית במקרה ותבחר להתחייב לשירות של שנה שלמה או רב חודשית.

שלא כמו גו דאדי, חברת ארוויקס נותנת לך את האפשרות לבחור בתכנית על בסיס חודשית עבור כל חבילות האחסון המוצעות. גו דאדי דורשת ממך להירשם לחבילות המורחבות והמתקדמות יותר (8.99 דולר לחודש ו-14.99 דולר לחודש) על מנת להירשם על בסיס חודשי. אם אתה מחפש לשלם עבור שירותי אחסון על בסיס חודשי, ארוויקס הינה אפשרות המתאימה לבחינה.

חבילת האחסון השיתופי פרסונל קלאס של החברה כוללת כתובת דומיין אחת אשר בה אתה יכול להשתמש כל עוד אתה משתמש בשירותי ארוויקס, העברות דומיין לא תשלום, נפח אחסון, אימייל והעברת נתונים חודשית ללא הגבלה, ואת היכולת לאחסן שישה דומיינים שונים. אם תבחר בחבילת פרסונל קלאס פרו (7 דולר לחודש), אתה תוכל לאחסן כמה כתובות דומיין שתרצה. ארוויקס מציעה גם חבילות אחסון לעסקים הנקראות ביזנס קלאס (המתחילות ב30 דולר לחודש, או 22 דולר עם התחייבות לשנתיים) אשר מגבירה את אמינות האתר שלך ואת הזמינות שלו על ידי הפחתה של מספר האתרים איתם אתה חולק את השרת. החבילה נותנת לך גם כתובת IP ייעודית, תעודת אבטחה מסוג SSL, רוחב פס ונפח אחסון ללא הגבלה, ואת היכולת לאחסן עד שישה כתובות דומיין. חבילת הביזנס קלאס פרו (המתחילה ב42 דולר לחודש, או 35 דולר בחודש עם התחייבות לשנתיים) מוסיפה אחסון לכתובות דומיין ללא הגבלה.

אלו הם חבילות אחסון שיתופי ראויות בהחלט, אך גרין גיקס גוברים על ארוויקס בתור בחירת המערכת שלנו עבור שירותי אחסון אתרים שיתופי. אולם שני החברות מציעות את הבחירה בין שרתים מבוססים ווינדוס ולינוקס, דומיינים, אימיילים, נפח אחסון והעברת נתונים ללא הגבלה, גרין גיקס מוסיפה להצעה שלה גם מספר טלפון ללא אגרה ותעודת אבטחה מסוג SSL. תעודות הSSL היו פעם חינמיות בשרתי ארוויקס, אך כיום הם יעלו לך 25 דולר לשנה.

חבילות אחסון בשרת וירטואלי (VPS)

אם אתה זקוק לשירות אחסון אשר יותר חזק מאחסון שיתופי, אך לא יקר כמו אחסון ייעודי, לארוויקס יש חבילות לאחסון בשרת וירטואלי המתחילות ב-20 דולר לחודש. זה לא משנה באיזה חבילה תבחר (ישנם בסך הכל שישה), אתה יכול ליהנות מאימייל, דומיינים וכמות העברת נתונים חודשית ללא מגבלות. חופש מסוג זה די חשוב לך אם אתה מדמיין את החברה שלך הופכת וגודלת עם הזמן. השרתים הוירטואליים המבוססים לינוקס של ארוויקס מגיעים ל3 ג'יגה של זיכרון ראם ו100 ג'יגה לנפח האחסון, בזמן שהשרתים המבוססים ווינדוס מגיעים עד ל4 ג'יגה של זיכרון ראם, ו-100 ג'יגה לנפח האחסון.

מאידך, הוסט ווינדס גוברת על ארוויקס בדרך לתואר בחירת המערכת שלנו עבור שירותי אחסון בשרת וירטואלי עם הצעה של 28.5 ג'יגה לזיכרון הראם, 600 ג'יגה לנפח האחסון, כמות אימיילים והעברת נתונים חודשית ללא מגבלה, ואפשרות לשרתים מבוססים ווינדוס. אם אתה מתכנן לבנות (או לייבא) אתר הבנוי על מסגרת ASP.NET, אתה תעריך מאוד את חבילות הVPS המבוססות ווינדוס של הוסט ווינדס.

שירותי אחסון ייעודי

השרתים הייעודיים של ארוויקס מתחילים ב108 דולר לחודש עבור שרת מבוסס ענן, או 175 דולר לחודש לשרת רגיל, עם מעבד אחד. האפשרויות המוצעות על ידי ארוויקס הם ללא ספק יותר ידידותיות לארנק מאלה של חברות אחסון אחרות בעבור שירותי אחסון ייעודי, אשר מתחילות באלפיים דולר בחודש.

לרוע המזל, בזמן שערכנו את הביקורת על שרתי ארוויקס, אתר החברה לא הציג את אפשרויות התצורה עבור שרתים ייעודיים של מעבד אחד או יותר, ישנה רק את האפשרות לרכוש אותם. ביצענו שיחה לנציג מטעם מחלקת המכירות של ארוויקס לעזרה, אך לא היה באפשרותו לחשוף את הנתונים. זהו לא סימן טוב בכלל, וזה אומר הרבה על שירותי התמיכה של ארוויקס. נרחיב על זה עוד בהמשך.

השירות אכן נותן לך לבחור את התצורה של שרתי הלינוקס או ווינדוס המבוססים בענן של ארוויקס עם עד ל8 ג'יגה של זיכרון ראם, 300 ג'יגה של נפח אחסון וכמות העברת נתונים חודשית ללא הגבלה. גרין גיקס נותנת ללקוחות שלה להגדיר את התצורה לשרתים הייעודיים שלה (המתחילים ב139 דולר לחודש) עם עד לטרה בייט אחד של נפח אחסון, 16 ג'יגה זיכרון ראם, ו25 טרה בייט להעברת נתונים.

ביקורת מומחים וסקירת שירותי arvixe

תהליך בניית אתר

כלי בניית האתרים המוצע בחבילות האחסון של ארוויקס, RVSiteBuilder, הוא הכלי בו השתמשנו כדי לבנות את אתר הניסיון שלנו עם חברה זו. הכלי נתן לנו להכניס את שם האתר שלנו, אפשרות לסלוגן, וקטגוריות נחוצות לעמודים השונים (עמוד אודות, יצירת קשר, דף בית וכולי). לאחר ששמרנו את הבחירות שלנו, לחצנו על כפתור העריכה והתחלנו לעצב את האתר.

הכלי לבניית האתר מציע הרבה יותר אפשרויות מזה של 1&1, אך הוא עדיין לא מוצלח במיוחד עבור אתרים בשפה העברית. זה היה קל למדי לגרור ולהזיז תיבות טקסט, הוספת תמונות ולערוך שינויים בתבנית ובסכמת הצבעים. כלי זה נותן לך להוסיף את הקוד שלך לאלמנטים המוכנים מראש, מה שנותן את האפשרות למראה יותר ייחודי לאתר.

כלי בניית האתר המובנה של ארוויקס הוא הדבר היחיד בו חברת האחסון נמצאה טובה יותר מאשר דרים הוסט, אשר לוקה במחסור של כלי מסוג זה. אנחנו עדיין מעדיפים את הכלי הגמיש לבניית האתרים של גו דאדי (דולר אחד לחודש). תהליך היצירה של כלי זה הופך את הוספת הטפסים, קישורים לרשתות החברתיות, גוגל מפות, מצגות ועוד נושאים אחרים לפשוטים וקלים למדי על ידי גרירה והזזה שלהם לאורך התבנית. הכלי גם כולל אלמנטים יפים ומושכים לאתר. ספריית הסופטקולוס של ארוויקס מחזיקה בעשרות אפליקציות בהם תוכל להשתמש כדי לשפר את האתר שלך, הכוללות גם את קליפ באקט, יוצר פוד קאסט, וכמובן וורדפרס.

ארוויקס מציעה גם שירותי אחסון וורדפרס (המתחיל ב7 דולר לחודש, או 4 דולר לחודש עם התחייבות לתכנית של שנתיים) אשר "הוגדרו במיוחד" עבור התקנות וורדפרס. ארוויקס שומרת על תוכנת וורדפרס מעודכנת, והיא נותנת אפשרויות אבטחה כדי לשמור על האתר מהאקרים ותוכנות מזיקות.

וורדפרס מנוהל

ישנם שני דרכים כדי להביא את וורדפרס למצב שהוא רץ על שרתי ארוויקס, אתה יכול להתקין את וורדפרס על חשבון אחסון סטנדרטי המבוסס  לינוקס, או להירשם לשירותי אחסון וורדפרס מנוהל (המתחילים בעלות של 7.99 דולר לחודש, או 4 דולר לחודש עם התחייבות לתכנית של שנתיים). האפשרות השנייה נותנת לאתר המונע וורדפרס שלך טיפול בכפפות משי בכך שהיא מספקת אבטחה ייעודית לוורדפרס, עדכוני תוספים אוטומטיים ומבצעת גם גיבויים על בסיס יומי.

כמו חברות אחרות המספקות שירותי אחסון וורדפרס מנוהל, סביבת האחסון של ארוויקס מעוצבת במיוחד עבור התקנת וורדפרס והתוספים הנלווים. למעשה, אתה כלל לא חייב לבצע את ההתקנה של מערכת ניהול התוכן הזו, מכיוון שהיא באה מותקנת מראש. ברגע שהתחברת לחשבון הוורדפרס שלך, אתה יכול ליצור פוסטים, עמודים וגלריות כפי שאתה עושה עם כל אתר וורדפרס מנוהל עצמאית.

שלא כמו חברות אחרות, ארוויקס מציעה אחסון וורדפרס מנוהל אשר בא עם כמות נפח אחסון והעברת נתונים ללא תקרה, כך שאתה לא צריך לדאוג שלא תגיע למכסה שלך. אך לארוויקס ישנה מגבלה משל עצמה, אתה יכול לאחסן רק שישה דומיינים לאתרי וורדפרס מנוהלים. לעומת זאת, אולי חברת האחסון אין מושן הוסטינג, המומלצת עבור אחסון וורדפרס מנוהל ונותנת לך מספר בלתי מוגבל של כתובות דומיין תתאים לך יותר.

אימייל

חברת ארוויקס יודעת שאימייל הינו חלק ניכר מאוד בתעשייה הזו, והיא לא מנסה לגבות מלקוחותיה עוד תשלומים עבור דרך התקשורת הזו. אתה מקבל כמות בלתי מוגבלת של חשבונות מייל אפילו בחבילות האחסון הבסיסיות שלה. מניגוד לה, 1&1, מציעה שלושה חבילות שונות עבור האימייל, כל אחת מהם עם מגבלות שונות אשר תלויות בחבילת אחסון האתרים בה תבחר.

ארוויקס מעודדת אותך להקים חשבות מייל כבר בזמן תהליך הקמת חשבון האחסון, אך אתה יכול ליצור כמות בלתי מוגבלת של מיילים לאחר מכן באמצעות כניסה לC פאנל (לוח הבקרה אשר נותן לך גישה לפעילות של כמה אתרים בו זמנית), לחיצה על חשבונות מייל ויצירת שם משתמש וסיסמה.

חנות מקוונת ושיווק רשתי

שוק האפליקציות של ארוויקס אשר צוין למעלה, סופטקולוס מחזיקה גם בכלים לשיווק במייל, כמו אופן ניוזלטר, אפליקציה אשר נותנת לך לשלוח ניוזלטרים מבוססים כתובות מייל לרשימת תפוצה. סופטקולוס מחזיקה גם בתוכנת מג'נטו (אפליקציה לעגלת קניות מקוונת), אשר נותנת לך ליצור חנות מקוונת אטרקטיבית בעניין של כמה דקות על ידי גרירה והזזה של האלמנטים בחנות.

למג'נטו יש גם יותר גמישות מאשר החנות המקוונת של 1&1 מבחינת אפשרויות צבעים ועיצוב, אך עם הגמישות הזו באה גם עוד שכבה של מורכבות אשר תדרוש יותר מזמנך.

אפשרויות אבטחה

כל חבילות האחסון של ארוויקס באות עם אפשרויות אבטחה. אפילו בחבילה הבסיסית ביותר, אתה יכול להירגע ולדעת שאפשרויות כמו עדכוני אבטחה יומיים, זיהוי ניסיונות פריצה, חומות אש וכלי אנטי DDOS שומרים על האתר שלך.

ארוויקס מציעה גם SSL, תעודת אבטחה המאפשרת חיבור מאובטח בין החנות המקוונת שלך לבין הדפדפן בו משתמש הלקוח שלך, עבור 25 דולר לשנה (אתה חייב לשלם גם 2 דולר כל חודש כדי לקבל כתובת IP ייעודית נדרשת). חבילות הביזנס קלאס, VPS קלאס ודדיקייטד קלאס באות עם תעודת SSL בחינם (וכוללות גם כתובת IP ייעודית).

זמינות האתר

ניטור זמינות שרתי Arvixe

ניטור זמינות שרתי Arvixe

זמינות האתר הינו אחד המרכיבים הכי חשובים כאשר בוחנים שירותי אחסון אתרים. בזמן שהאתר שלך לא באוויר, לקוחות וגולשים לא יכולים לגשת למידע שלך ברשת, וישנו תמיד סיכוי שהם גם לא יחזרו. מכיוון ששמענו כל כך הרבה תלונות מלקוחות ארוויקס לא מרוצים הוספנו בדיקת זמינות לטווח ארוך לכל ביקורות האחסון אשר ביצענו בחברות השונות. לשם בדיקה זו, השתמשנו בכלי מעקב אתרים כדי לבחון את זמינות אתר הניסיון שלנו המאוחסן בשרתי ארוויקס.

כל 15 דקות, הכלי מנסה להתקשר עם האתר ושולח לנו מייל במקרה והוא הצליח לתקשר איתו לפרק זמן ארוך מדקה אחת. אנחנו מביטים במידע שהתקבל ב30 ימים האחרונים עבור רוב חברות האחסון אשר עליהם אנחנו מבקרים. בבדיקות האחרונות שביצענו, ארוויקס נפלה במבחן התוצאה מכל המתחרים אשר בחנו. נפילות האתר התכופות מהווים אזהרה לה חשוב שתשים לב בנוגע ליכולת של ארוויקס להשאיר את האתר שלך באוויר.

למען ההגינות, זמינות האתר המאוחסן בחברה השתפר מעט, אך אם נציץ לדוגמה במבחן של חברת הוסט ווינדס, בחירת המערכת שלנו עבור שירותי אחסון אתרים בשרת וירטואלי (VPS), נוכל לראות שהאתר המאוחסן בשרתי החברה לא נפל אפילו פעם אחת ולא נשלח אף מייל אחד המתריע על בעיה במהלך 30 הימים בהם בחנו את השירות.

בעיות בשירות הלקוחות

חברת ארוויקס מציעה שירות לקוחות ומכירות משעה 9 בבוקר ועד חמש בערב לפי השעון שלהם (בעבר היה זה 24 שעות ביממה). החברה ניסתה לעזור לנו כאשר עלתה לנו השאלה על שרתים ייעודיים המצויינת למעלה. בזמן שלא באמת קיבלנו תשובה לשאלה שלנו, לפחות זמן ההמתנה היה קצר.

העובדה היותר מדאיגה היא ששירות התמיכה הטכנית בטלפון לא יכלו לעזור לנו מבחינה טכנית כלל. ביצענו שיחות לצוות התמיכה שלהם מספר פעמים, אך לא הצלחנו להשיג מישהו שיוכל לדבר איתנו על הנושא הזה. אנחנו לא יודעים מה להסיק מהעובדה שהטלפונים לא הפסיקו לצלצל, משום שלפני כמה חודשים שניסינו להשיג את צוות התמיכה בטלפון, כל מה שקיבלנו זה צליל תפוס. אם אתה צריך תמיכה טכנית מחברת ארוויקס,

החברה רוצה שתיצור קשר עם צוות הנציגים הזמינים 24 שעות בצ'אט שבאתר שלהם. עשינו את זה בבוקר של יום חול, והאדם איתו שוחחנו ענה על השאלות שלנו בדיוק לאחר שמונה דקות המתנה.

חברת אחסון אתרים בעייתית

חברת ארוויקס עמוסה בפוטנציאל. אנחנו יודעים זאת מכיוון שזוהי לא פעם ראשונה בה אנחנו מבקרים את החברה. לליבת החברה ישנם הרבה מאפיינים עבור בניית אתר יציב ואיכותי, אך הבעיות שנתקלנו בהם בביקורת האחרונה העלתה מספר רב של תקלות אשר יוצרות אי נוחות בלשון המעטה ללקוחותיה.

גרין גיקס מומלצת יותר עבור שירותי אחסון אתרים למשתמשים בעלי סט כישורים ממוצעים. דרים הוסט, בחירת המערכת שלנו עבור שירותי אחסון למשתמשים בעלי סט כישורים גבוהים, לא נופלת ממנה גם. כדאי לכם לבדוק אותה אם אתם מתכננים להגיע לעומק ואל תתייחסו לעובדה שהחברה לא מחזיקה לכם את היד בכל אחד משלבי העבודה.

ביקורות וחוות דעת של גולשים

ביקורת מערכת האתר
  • קלות שימוש
  • מאפיינים ותכונות
  • אבטחה וגיבויים
  • זמינות שרתים
  • שירות לקוחות
3

סיכום

חברת האחסון אשר פעם שלטה ביד רמה בגבעת אחסון האתרים העולמי עדיין מציעה תכניות איכותיות על הנייר, אך בעיות קשות כמו בעיות בזמינות האתר ותמיכה טכנית אשר כמעט בלתי אפשרי לתפוס הוציאו אותה מהתחרות עם השמות הגדולים בעולם האחסון.

Sending
ציון גולשים
4 (1 vote)

הוספת ביקורת חדשה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *