השוואת אחסון שרת וירטואלי VPS מול אחסון ייעודי

השוואת אחסון שרת וירטואלי VPS מול אחסון ייעודיאתם כבר יודעים שאתם צריכים יותר כוח ושליטה באחסון האתר שלכם ממה שאחסון שיתופי יכול לספק, אך אתם עדיין לא בטוחים אם כדאי לעשות את הקפיצה לאחסון ייעודי.

אחסון וירטואלי VPS זה עוד אלטרנטיבה שאתם יכולים להתחשב בה עבור העסק המקוון שלכם. בואו נציץ לעומק הדיון בין אחסון וירטואלי לבין אחסון ייעודי על מנת שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה.

מהו אחסון ייעודי?

כאשר אתם משלמים לחבילת אחסון שרת ייעודי, אתם בעצם משכירים שרת שלם מחברת האחסון. כך אתם יכולים להשתמש בשטח האחסון כדי לנהל את האתר שלכם באיזו דרך שתרצו. מכיוון שהשרת שלכם לא מאחסן גם לקוחות אחרים, אתם לא תצטרכו לדאוג לגבי ירידה ביכולת ביצועי האתר שלכם מפאת עומס תנועה באתרים השכנים לשרת. אתם יכולים לבחור את גודל השרת הדרוש כדי לתפעל את האתר והתנועה שלו ואתם מקבלים וודאות לעובדה ששטח השרת יהיה זמין לשירותכם בכל עת.

אחסון ייעודי נותן לכם שליטה מוחלטת על שרת האחסון שלכם. אתם יכולים לשנות את התצורה שלו כאוות נפשכם, מה שמאפשר לכם להתאים בעצמכם את חווית האחסון. אתם גם מקבלים שליטה על אפשרויות האבטחה שלכם, מה שיכול להיות בונוס גדול עבור הרבה עסקים גדולים. בזמן אחסון על שרת שיתופי, ישנו סיכון שמתקפה על אתר אחד אשר יושב על השרת תגרום לכל השרת נזקים. למרות שכל חברות אחסון האתרים שואפות להשאיר את השרתים שלהן מאובטחים ככל הניתן, עבור חלק מהעסקים כל סיכון לנתוני המשתמשים שלהם הינו גבוה מדי.

החיסרון העיקרי של אחסון ייעודי הוא כמובן העלות. אם ישנה התלבטות בין אחסון ייעודי לבין אחסון VPS, המחיר לאחסון ייעודי גבוה בהרבה מאשר אחסון VPS. אולם, המחיר הגבוה יכול להיות משתלם עבור עסקים רחבים אשר דורשים שליטה מלאה על שרת האחסון והגדרות האבטחה.

מהו אחסון VPS?

אחסון שרת וירטואלי מהווה אופציה מעולה עבור בעלי עסק אשר עדיין לא מוכנים לעשות את המעבר בין חבילת אחסון אתרים שיתופית לאחסון ייעודי. אחסון שכזה הוא לא יקר כמו אחסון ייעודי, והוא כן מקנה לכם יותר שליטה מאשר אחסון שיתופי. ישנם שני סוגים לאחסון מסוג זה: הראשון הוא מכונה וירטואלית אמיתית, עליה אתם יכולים להריץ כל תהליך שתרצו, והשני הוא אחסון בו אתם חולקים את תצורת השרת עם משתמשים אחרים.

אם אתם מחפשים שליטה אמיתית על אחסון האתר שלכם, אתם תרצו לבחור באפשרות הראשונה. האפשרות הזו מקנה לכם מכונה וירטואלית, אשר בדרך כלל מגיעה עם תוכנת לינוקס מותקנת מראש. אתם תצטרכו להתקין בעצמכם את הניהול לשרת, ויהיה לכם שליטה מלאה על האפשרויות בהם תבחרו. רוב חבילות אחסון ה-VPS מאפשרות לכם להתקין כמה סביבות אחסון נפרדות, וזה יכול להיות שימושי במקרה ואתם צריכים לפזר את פעילויות העסק שלכם על כמה כתובות דומיין שונות.

עם אחסון שרת וירטואלי VPS, המשאבים מחולקים בין כמה משתמשים, בדיוק כמו שקורה באחסון על שרת שיתופי. עם זאת, אחסון VPS בדרך כלל מבטיח לכם שתהיה לכם גישה לכמות מסוימת של כוח וזיכרון בכל זמן נתון, כך שהאתר שלכם לא ייפול בזמן שאתרים אחרים אשר יושבים על אותו שרת מקבלים כמויות תנועה גבוהות.

אז, מהי הבחירה שלכם, אחסון VPS או אחסון ייעודי? בקצרה, אחסון VPS מציע אבטחה וזמינות טובה יותר מאשר אחסון שיתופי, אך הוא לא בטוח כמו אחסון ייעודי. זוהי אפשרות טובה עבור ארגונים אשר דורשים יותר שליטה על האתר והנתונים שלהם, אך לא יכולים להצדיק את העלויות הגבוהות של אחסון ייעודי.