איפה לאחסן את אתר הויקי החדש?

איפה לאחסן את אתר הויקי החדש?האם העסק שלך טובע בכמויות של מידע? האם עיצובי אתרים פשוטים כבר לא מספיקים עבור החזית הארגונית שלך? האם לאתר שלך יש כמויות גדולות של מידע עם הצלבות רבות?

שימוש במערכת ויקי במקום לארגן ולסדר מידע על מערכת טפסי האתר הפחות נוחים נשמע הגיוני. ללכת על חבילת אחסון אתרים מותאמת ויקי מספק כמה יתרונות משמעותיים, כמו עבודה מול חברה אשר מבינה אתרי ויקי ותוכל להקים את האתר שלך במהירות.

היתרונות של אחסון ויקי עצמאי

ישנם מגוון רחב של אתרים המציעים אחסון אתרים בחינם לאתרים מבוססים מערכת ניהול מדיהויקי, אך לעבוד דרך סאב-דומיין של מישהו אחר הוא בעייתי מהרבה סיבות שונות. עם חבילת אחסון פרטית עבור אתר הויקי שלך, יש לך שליטה מלאה על עיצוב האתר, כתובת הדומיין, ומשאבי האחסון בהם תבחר להשתמש. אתר הויקי שלך לא יזחל עד עצירה רק בגלל שמישהו אחר משתמש ביותר מדי נפח אחסון על שרתי ויקי ציבוריים.

בנוסף לזאת, אתה לא חולק שטח אחסון עם משתמשים אשר אולי יעשו שימוש בשירות הויקי בתור כלי לקידום אתרים שחור ('בלאק האט') או דברים אחרים אשר יכולים להעניש גם את האתר שלך. אתה לא צריך לדאוג לפעולות של אנשים אחרים או שאולי האתר נופל בגלל הפעילות השונה.

אילו סקריפטים של ויקי מציע השרת?

ברחבי האינטרנט תוכלו למצוא סקריפטים של ויקי בתשלום וגם בחינם, ולכן, רצוי לבדוק את ההתאמה מבעוד מועד ולפני שהתחלתם את תהליך הבחירה בשירות האחסון. חלק מהשרתים מציעים תמיכה בסקריפטים ספציפיים, וחלקם פשוט מאפשרים לך להתקין את הסקריפטים שלך בעצמך.

במקרה ואתה מעוניין להתקין סקריפט ספציפי, בדוק את דרישות המערכת עבורו מבעוד מועד ובמידה ויש לך שאלות שכדאי לברר, דבר עם נציג ממחלקת המכירות או אפילו עם נציג מהתמיכה הטכנית של חברת האחסון.

הנה כמה פיצ'רים לסקריפטים ואיך הם יועילו לאתר שלך:

  • עריכה קבוצתית: מספר משתמשים מקבלים גישה לעריכה כך שהם יכולים לשנות את המידע. הפיצ'ר הזה משפר את התוכן ויקי שלך בכך שמספר רב של עורכים מקבלים גישה לאתר.
  • היסטורית הדף: אתה צריך לעקוב אחרי השינויים או לבדוק את השינויים אותם ערך אחד המשתמשים בעלי הגישה? הפיצ'ר הזה עוקב אחר כל שינוי שקרה בכל אחד מכתבות הויקי.
  • הגנת סיסמא: עושה שימוש בויקי עבור קבוצה פרטית או עסק? שמור על המידע שלך מפני גורמים חיצוניים בעזרת סיסמאות הגנה עבור כל הויקי שלך, או רק דפים ספציפיים.

את הפיצ'רים האלו תוכל למצוא ברוב הסקריפטים של ויקי, אך סביר להניח שתצטרך לבחור סקריפטים אשר מציעים עוד פונקציות ייחודיות אחרות, כמו דירוג משתמשים. ובמקרה שאתה בנוי לזה, אתה יכול לקחת סקריפט פתוח ולהוסיף את כל התוספים להם תזדקק עבור אתר הויקי שלך.

צילום מסך של מסך העריכה בויקיפדיה

צילום מסך של ממשק העריכה בויקיפדיה, אתר שמשתמש בתוכנת מדיה-ויקי. מקור התמונה

באיזה דרישות עלינו להתחשב?

עלויות אחסון פרטי עבור אתר הויקי משתנות מאוד וזה תלוי בכמה נפח ורוחב פס תזדקק, סוג הטכנולוגיה בה השרת משתמש ואיכות השרת. לפני שתבחר חשבון אחסון ויקי, שאל את עצמך את השאלות הבאות:

  • האם אתר הויקי הזה מיועד לעצמי, לציבור הרחב, או לחברה? אם אתה פונה לקהל מצומצם, נגיד רק לחברה שלך, אתה יכול להוזיל עלויות בצורה משמעותית על ידי רכישת חשבון אחסון אתרים שיתופי.
  • האם אתה מתכנן לקדם את אתר הויקי שלך? יצירת ויקי רחב לציבור יכול למשוך תנועה משמעותית, במיוחד אם האתר שלך הופך ויראלי. חפש תכנית אחסון לשרת וירטואלי עם אפשרות גדילה.
  • האם הויקי הזה נועד לנושא ספציפי, כמו משחק מחשב חדש? נושאים פופולריים יכולים למשוך המון תנועה, והם ידרשו רוחב פס רציני ועלויות גבוהות יותר.
  • האם הויקי שלך מקושר עם אתר קיים? האם יש לך קהל קיים אשר יגלה עניין בויקי שלך? שים לב למספרי התנועה הקיימים שלך כדי להעריך כמה רוחב פס באמת תצטרך.
  • כמה תוכן אתה הולך להכניס לויקי שלך? אם אתה מריץ ויקי מבוסס טקסט, אתה לא צריך שטח אחסון גדול למדי, דבר שיכול להוזיל בעלויות האחסון שלך.
  • האם אתה מאפשר לגולשים להעלות תוכן לויקי שלך? במקרה וכן רוב הסיכויים שאתה תצטרך הרבה שטח אחסון או את היכולת להגדיל אותו בעתיד.

כדאי לבחון את כל האפשרויות ולהשוות עלויות כדי לראות מה אתה מקבל עבור כל דולר. שים לב לביקורות האחסון כדי לראות האם אתה מקבל ערך טוב לכסף וקבל עצה מחברות האחסון הטובות ביותר בשוק.