אחסון חנות וירטואלית: סקירת האפשרויות הקיימות

אחסון חנות וירטואלית: סקירת האפשרויות הקיימותמהו הגורם החשוב ביותר שיש להתחשב כאשר אתם רוצים לפתוח אתר לחנות מקוונת? התשובה היא מציאה של אחסון אתרים המיועד לחנויות וירטואליות.

החל מהאפשרויות הטכניות של האתר שלכם וליציבות שלו, ההגשה שלו ועוד, ספק אחסון ה-e-commerce שלכם ישפיע רבות על תפעול האתר שלכם והאם הוא ימשוך לקוחות בצורה טובה.

כאשר יגיע הזמן לבחור בספק האחסון עבור החנות שלכם, שימו לב למידע החיוני במאמר הבא.

סוגים של אחסון חנות וירטואלית והמאפיינים

באופן כללי, רוב ספקי האחסון לחנויות וירטואליות מגיעות לקטגוריות האלו.

אחסון חנות וירטואלית מבוסס שרת בלבד – סוג השירות הזה הוא הבסיסי ביותר והוא פשוט ספק גישה לשטח שנמצא על שרת האינטרנט. שירותי האחסון המיועדים עבור חנויות וירטואליות בדרך כלל כוללים תמיכה מובנית עבור תוספים, מודולים ואפליקציות נפוצות בעולם ה- e-commerce.

בהרבה מקרים, אתם תצטרכו לבחור בעצמכם את תכנת ניהול האתר ואולי גם תצטרכו להתקין אותה לבד על השרת כאשר אתם פועלים לפי הנחיות חברת האחסון.

מערכות פופולריות להקמת חנות וירטואלית באחסון עצמאי:

אחסון חנות וירטואלית על פלטפורמה מלאה – בחבילות אחסון הכוללות הסדרים מסוג כזה, שרת האחסון מספק שטח על השרת לצד אפשרות אחת או רבות עבור תכנות לאתרי חנות מקוונת מותקנות מראש. כלים ותבניות עבור בניית האתר שלכם בדרך כלל כלולות בחבילה, וגם תוספים מובנים מראש עבור עגלות קנייה ומאפייני חנות נוספות.

פלטפורמות פופולריות לניהול חנות וירטואלית:

אחסון חנות וירטואלית בשירות מלא – סוג האחסון היקר ביותר, מתאים עבור לקוחות שאינם טכניים ומעוניים בשירות ניהול מלא. אחסון חנות וירטואלית בשירות מלא מטפל בכל פן באחסון האתר שלכם, החל מרישום כתובת הדומיין ועד להתקנה של אפשרויות לקבלת תשלום מקוון ועוד.

בדרך כלל, שירותי אחסון חנות בשירות מלא כוללים תכנות נרחבות לבניית האתר אשר יחזיקו לכם את היד בכל תהליך ההתקנה והבניה של האתר, ויוסיפו גם כלי ניהול אתרים כדי לעזור לכם לעקוב ולנהל את האתר.

גורמים שיש להתחשב בהם כאשר משווים תכניות אחסון לחנות וירטואלית

עלות אחסון – ברחבי הרשת ניתן למצוא מגוון רחב של שירותי אחסון אתרי חנות וירטואלית אשר יכולים להיות בחינם או בחבילות שירות בתשלום. באופן כללי, אתם יכולים לצפות שאחסון בתשלום יציע יותר אפשרויות ותמיכה מאשר האלה החינמיים.

המון ספקים וחברות אחסון לחנויות וירטואליות מציעים חבילה בסיסית בחינם ונותנים לכם את האפשרות להוסיף מאפיינים נוספים ורמות תמיכה בתוספת תשלום.

זמינות ואמינות האתר – אתם לא יכולים למשוך לקוחות אם האתר שלכם כלל לא באוויר, אז אתם רוצים לוודא שאחסון האתר שלכם מבטיח שירות אמין. לספקי האחסון צריך להיות מידע באתר שלהם על זמינות האתרים הממוצעת ויכללו התחייבות לזמינות בהסכם האחסון.

שטח שרת – שימו לב שספק האחסון מציע מספיק שטח על השרת אשר יענה על הדרישות שלכם. במקרה ויש לכם מלאי מוצרים גדול במיוחד או שאתם מתכננים להשתמש בהרבה מדיה כמו תמונות וסרטונים, אתם תצטרכו רוחב פס ושטח אחסון גדול למדי כדי להתחיל לעבוד.

במקרים רבים, חברות האחסון השונות מציעות חבילות אחסון אתרים "ללא הגבלה". חשוב לקרוא את האותיות הקטנות בכדי להבין מה בדיוק כוללת ההצעה, למרות הכותרות וההצהרות המפתות, לכל דבר יש הגבלה, גם לחבילת האחסון הבלתי מוגבלת.

תמיכה טכנית – שימו לב שספק האחסון שלכם יכול לאכלס את דרישות התמיכה שלכם. ראו שחברת האחסון מספקת מידע חיוני כדי לעזור לכם בכל התהליך של היצירה וההרצה של האתר שלכם, וראו מהם ההתחייבויות שלהם עבור גישה וזמן תגובה כאשר יוצרים קשר עם נציג או טכנאי.

מאפיינים – בדקו טוב האם חברת האחסון מספקת את כל המאפיינים שאתם צריכים עבור הרצת האתר שלכם. תתחשבו בכלים לניהול הדפים והניהול שלהם, מודולים עבור קבלת ועיבוד תשלומים, וכלים עבור ניהול המלאי ודפי המוצרים שלכם.

אם אתם מתכננים להשתמש בתכנות צד שלישי כדי לטפל בכל אחד מהאפשרויות האלו, וודאו שהמרכיבים הטכניים של האחסון תואמים עם התוכנה.