היתרונות באחסון SSD מול HDD

אחסון אתרם על גבי כונני SSDהאם אתם תוהים מה זה בדיוק אחסון SSD? רוב הצרכנים מודעים לעובדה שהייתה ירידה ניכרת במחירי חומרת המחשבים במרוצת השנים, במיוחד בעולם הזיכרון, כוננים קשיחים והתקני אחסון.

אך המון אנשים עדיין לא יודעים אילו יתרונות יש לירידת המחירים הזו עבור אנשים פרטיים או ארגונים אשר תרים עבור אפשרויות אחסון.

במאמר זה תוכלו ללמוד על אחסון SSD ואיך הוא שונה מאפשרויות האחסון המוכרות אשר עושות שימוש בכוננים קשיחים מסורתיים.

אחסון SSD בקצרה

השרתים אשר בדרך כלל מופעלים על ידי חברות אחסון אתרים המשתמשות בכוננים קשיחים רגילים, מאותו הסוג אשר מותקן על המחשב הנייח או נייד שלכם. הכוננים האלו עובדים בצורה מאוד דומה לפטיפון, עם מחט ומגש מסתובב בזמן שהדיסק קורא או כותב. על מנת שהמידע יגיע מהכונן (וכדי שהוא ייכתב), המגש חייב להסתובב למיקום הנכון עבור הקריאה\כתיבה.

מצד שני, כונני SSD עובדים בצורה מאוד דומה לכרטיסי זיכרון של USB, אין שום דיסקים מסתובבים או חלקים נעים בתוך הכונן. הדבר נותן לכוננים אלו ביצועים מהירים יותר בכל מה שנוגע למציאה וכתיבה של מידע על הכונן, כמו גם אמינות ואריכות חיים כאשר משווים אל מול כוננים קשיחים סטנדרטיים. ב

מילים אחרות, עם כונן SSD, כל אתר יכול להפגין ביצועים מהירים יותר לאורך זמן ארוך יותר.

ביצועי אחסון מהירים הרבה יותר

כאשר יש לכם גישה מהירה יותר לנתונים ולמידע משמע ביצועי אתר מהירים יותר, מכיוון שכל הפעולות באתר דורשות קריאה וכתיבה על הכוננים על בסיס קבוע. ניקח לדוגמא אתרי חנויות מקוונות או אפליקציות אינטרנטיות, מדובר בעניין חשוב מאוד, אתרים איטיים בעלי ביצועים חלשים מקושרים באופן ישיר לאובדן בתנועה ומכירות.

אתר טיפוסי כמו בלוג בוורדפרס או אתר לחנות וירטואלית מקוונת, קורא וכותב מהכונן של שרת האחסון עם קריאות: שאילתות מסד נתונים כדי למשוך פוסטים אחרונים, חיפושי מוצרים, אפילו תהליכי בק-אנד כמו רישום ושמירה של סשנים של משתמשים.

כוננים קשיחים מסורתיים אשר מפעילים דיסקים מסתובבים בסופו של דבר יכנעו לכוחות של כוח המשיכה והאינרציה, אך כונני SSD באופן מובהק עמידים יותר. אז במקרה של קפיצות תנועה או בזמן שימוש גבוהה, שרתי SSD יכולים להתמודד עם עומסים גדולים יותר מאשר שרתי אחסון סטנדרטיים לפני כישלון או איבוד מידע.

אמינות ללא פשרות

כאשר מדובר בכוננים קשיחים רגילים, כישלון חומרה בדרך כלל אומר איבוד שלם ובלתי ניתן להצלה של המידע. אומנם ישנם אפשרויות שיקום וחילוץ, אך הם בדרך כלל יקרות מאוד ונמצאות מחוץ להישג לקוח האחסון הטיפוסי.

ואפילו אם לא אירע אובדן זיכרון, אובדן זיכרון חלקי פזור יכול לקרות עקב הרגישות של כוננים רגילים (יכול לקרות כאשר מזיזים או מעבירים את השרת, תאונות עבודה ועוד הרבה סיבות). עם כונני SSD, כישלון חומרה מוביל רק לאובדן יכולת הכתיבה, אך כל המידע נשאר שלם ואפשר לחלץ אותו בקלות.

אפשרות אחסון ירוקה יותר

מכיוון ש-SSD כמעט ולא משתמש בחלקים נעים, מייצר מעט מאוד חום וצורך פחות חשמל וכוח ביחס לכוננים רגילים, אחסון SSD מיוחס ברוב המקרים לידידותי יותר לסביבה ומהווה שירות אחסון ירוק יותר.

בקצרה, אחסון אתרים SSD הופך במהירות לאפשרות המועדפת יותר עבור שירותי אחסון אתרים, בעת שכוננים קשיחים רגילים התחילו בדעיכה איטית.

רק לפני חמש שנים, אחסון מסוג SSD ואפשרויות אחסון האתרים היו יקרים מאוד עבור הצרכן הבסיסי. כיום ישנם המון אפשרויות אחסון SSD ברחבי הרשת, אשר מציעות לצרכן את האמינות ורמת הביצועים של הדור הבא לטכנולוגיות אחסון האתרים.