7 שאלות שחייבים לשאול כאשר בוחרים חברת אחסון

7 שאלות שחייבים לשאול כאשר בוחרים חברת אחסוןאתה צריך למצוא חברת אחסון לאתר שלך, אבל עדיין לא בטוח איך להתחיל לחפש בכלל? או אולי צמצמת כבר את החיפוש לאפשרויות בודדות ואתה עדיין לא בטוח במי לבחור?

בין אם עשית כבר עבודת מחקר בנושא או לא, הגעת למקום הנכון. באתר תוכל למצוא השוואת חברות אחסון אתרים מקיפה בין החברות הגדולות ביותר בעולם. כמו כן, במאמר הבא תוכל למצוא כמה טיפים כדי לעזור לך להתמקד במרכיבים הכי חשובים שיש לשים לב אליהם כאשר בוחרים שירותי אחסון לאתר מבין החברות השונות. הימנע מלשלם סכומים גבוהים עבור שירות גרוע על ידי בחינת השאלות הבא לפני שתחתום על חבילת אחסון כלשהי.

1. איזה תמיכה טכנית מציעה חבילת האחסון?

כולם יודעים שזמן שווה לכסף, והאמרה הזאת לא יכולה להיות יותר מדויקת כאשר אתה מריץ אתר אינטרנט לעסק שלך. כאשר מתחילות בעיות ודברים משתבשים עם שרת האחסון שלך, סביר להניח שאתה תפסיד כסף בכל שעה שהאתר שלך לא באוויר. אתה חייב להיות בטוח כי שירותי התמיכה הטכנית זמינים עבורך ויוכלו לעזור לך לפתור כל בעיה במהירות, אז שים לב שחברת האחסון בה תבחר מציעה שירותי תמיכה טכנית אשר זמינה 24 שעות ביממה בצינורות תמיכה חינמיים.

2. האם השירות מציע חנייה לכתובות דומיין?

קהל הגולשים שלך יכול לשגות ולכתוב את הדומיין שלך בצורה לא נכונה, והמתחרים שלך תמיד יכול לרכוש כתובות דומיין אשר דומות לשלך. מכיוון שהאתר שלך מייצג עסק, אתה לא תרצה להפסיד לקוחות בגלל שגיאות כתיב, חברות האחסון בדרך כלל קונות מספר גרסאות דומות לכתובת הדומיין המקורית, וכמובן גם סיומות שונות. שירותי אחסון האתרים הטובים ביותר יתנו לך להחנות את הדומיינים האלו, ויאפשרו להם להוביל את הגולשים לאתר הראשי שלך. ניהול של כתובות הדומיינים האלו באותו לוח בקרה שבו אתה משתמש עבור האתר הראשי שלך יהפוך את זה לקל ופשוט יותר לניהול, ויוכל לחסוך לך זמן יקר.

3. אילו אפשרויות גיבוי זמינות לך?

שירותי אחסון האתרים האיכותיים יספקו גיבוי לתוכן שבאתר שלך בצורה אוטומטית במקטעי זמן קבועים. אם בטעות וקרה שמחקת תוכן אשר חשוב לך, אתה תמיד יכול להשתמש באותם גיבויים אוטומטיים בכדי לשחזר את המידע שלך. אתה גם חייב לוודא שלחברת האחסון ישנו גיבוי משלה, והיא מגנה על המידע במקרה של אסון. כך אתה תוכל להיות בטוח שהעבודה הקשה שלך לעולם לא תיעלם. נקודה נוספת שכדאי לבדוק היא אורך חיי הגיבוי, זאת אומרת, עד כמה ימים אחורה הגיבוי נשמר.

4. מהי הזמינות אליה מתחייב השרת?

חברות אחסון אתרים בדרך כלל מבטיחות זמן מינימלי של זמינות האתר. אתה צריך לבדוק את החברות אשר מתחייבות ללפחות 99.9% אחוז מהזמן כדי להיות בטוח שהאתר שלך ישאר זמין ונגיש לקהל הלקוחות שלך בכל הזמן. כאשר האתר שלך נופל בצורה לא מתוכננת הדבר יכול להוביל לאובדן לקוחות וכסף, ויכול להוריד את המוניטין שלך בקרב קהל הגולשים לרצפה.

5. האם חברת האחסון תומך במערכת הניהול שלך?

במקרה ואתה מתכנן להשתמש במערכת ניהול תוכן או כלי לבניית אתר כדי לעצב את האתר שלך או להריץ את הבלוג שלך, זה חשוב להיות בטוח שחברת האחסון שלך מתאים ומסונכרן עם הפלטפורמה הרצויה. הרבה בעלי עסקים מעדיפים את וורדפרס לדוגמה, וזוהי הדרך הכי קלה עבורם לבנות את האתר שלהם, אז חשוב מאוד לבחון את חבילת האחסון ולראות שהיא עונה לפחות לדרישות הוורדפרס המינימליות. כמו כן, אופציה נוספת שכדאי לבדוק היא חברות המציעות חבילות מקצועיות לאחסון אתרי וורדפרס.

6. אחסון שיתופי, VPS, או שרת ייעודי?

הרבה בעלי עסק בוחרים לרחוב חבילות אחסון שיתופי עבור אתר האינטרנט שלהם, אך האפשרות התקציבית הזאת יכולה לגרום להמון בעיות. מכיוון שאחסון שיתופי בעצם אומר שאתה חולק את השרת עם אתרים רבים אחרים, בעיות של אתרים אחרים יכולים להשפיע בצורה ניכרת על הביצועים של האתר שלך. זאת אופציה טובה להתחלה אך ברגע שיש אפשרות מומלץ להתקדם לאחסון רציני יותר במידת הצורך.

שרת אחסון ייעודי אומר שהשרת זמין אך ורק לעסק שלך. זה מונע את הסיכון של אתרים אחרים שחולקים איתך את השרת יכול להאיט את שלך, אך מדובר שאפשרות יקרה הרבה יותר.

שרת פרטי וירטואלי, VPS, הינה פשרה מעולה עבור הרבה בתי עסק. בעזרת האפשרות הזאת, אתה עדיין חולק את השרת עם משתמשים אחרים, אך בעצם מובטח לך רמה מסוימת של ביצועים. למידע נוסף תוכל להיכנס להשוואת אחסון שרתי VPS.

7. האם יש תוספים ואד אונים?

היזהר מחברות אחסון אתרים אשר ינסו לפתות אותך עם כותרות מפוצצות ומחירים נמוכים, ואז יחייבו אותך על כל תוספת אשר תצטרך עבור האתר שלך. צור רשימה של תוספים להם אתה זקוק מחברת האחסון ונסה להשוות בין רמות השירות המוצע, ולאו דווקא לפי המחירים הנקובים.

צריך עזרה בבחירת שירות אחסון עבור אתר האינטרנט שלך? תוכל לבדוק את מדור ביקורות חברות האחסון שלנו על כדי לראות מי מהם מציעה את השירות הטוב ביותר.