אחסון ייעודי מול פתרונות אחסון ענן

העסק המקוון שלכם גדל והתפתח עד לרמה שהוא דורש יותר משאבים ומהירות משאחסון שיתופי או אפילו VPS יכולים לספק. במקרה הזה, אתם תרצו לבחון את האפשרויות של שרת אחסון ייעודי ואחסון ענן. שני האפשרויות עשירות במשאבים כך שתוכלו להפעיל אפליקציות גדולות ולחזק את שטח האחסון כדי להתמודד עם קפיצות בתנועת האתר. מי מביניהם העדיפה? הנה המצב בדיון שבין האחסון הייעודי לבין אחסון הענן.

אחסון אתרים בשרת ייעודי

השוואת אחסון ייעודי מול אחסון בענן - הסבר והבדליםבואו ונציץ קודם כל על האחסון הייעודי. מדובר בשרתים יצוקים יותר מאשר אחסון הענן, אז נוכל להשתמש במטאפורה הזו לשם ההשוואה שלנו. אחסון ייעודי הוא בדיוק מה שאתם חושבים שהוא: כל משאבי השרת מיועדים רק אליכם ולאתר שלכם.

אתם משכירים את כל השרת, לאף אחד אחר אין גישה למידע שלכם, רוחב הפס, או לשרת האחסון הפיזי. לא יהיה לכם בעיות מבחינת זמן העלאה וטעינה של האתר. יותר מזה, אתם שולטים בהכל. אתם בוחרים את מערכת ההפעלה כך שהיא תוכל לרוץ לפי הסקריפטים שלכם, צ'אטים ואפליקציות אחרות נדרשות כדי להגיש את החזון שלכם אל קהל הגולשים. במילים אחרות, הבניין כולו שלכם.

כמה שהיתרונות האלו מעולים, ישנם גם כמובן חסרונות. אחסון ייעודי הוא יקר מאוד. אותו השטח יוכל לקלות להתחלק לחבילות אחסון שיתופי או כמות לקוחות VPS במקום שוכר אחד בלבד. אתם צריכים שיהיה לכם צוות טכני חזק מאוד עבור ההתקנה והניהול השוטף של השרת. כמו כל האחים והאחיות הבינאריים שלו, שרת ייעודי הוא בעצם מחשב ומחשבים יכולים לקרוס. העסקה של איש טכני ממוקצע שידאג למגר את הסכנה הפוטנציאלית היא בגדר חובה.

אחסון בענן: כל הפרטים

מנגד, אחסון הענן גם הוא יספק את כמות המשאבים והגודל ששרת ייעודי מסוגל. לעומת זאת, השיטה הזאת לא בדיוק מציגה את אחסון הענן מול אחסון ייעודי. במקום להשכיר את כל הבניין, אתם משכירים דירות בשרתים מסביב לעולם. היתרון של השיטה הזו היא ההנאה מהעודף והיתר. העובדה שיש לכם עותקים מרובים של האתר שלכם מאוחסנים בשרתים רבים מספקת לכם הרבה ביטחון. העודף של אחסון בענן מאפשר לזמינות האתר להיות גבוהה בהרבה מזו של שרת האחסון הייעודי החזק ביותר שתמצאו. הדרך מגנה על אובדן מידע בעזרת גיבויים אוטומטיים ומספקת גישה לדרישות שטח אחסון נוסף ברגע.

אך החיים לא תמיד מלאים בקשת וענן, ישנם לא מעט חסרונות להם אתם חייבים להיות מודעים. בדיוק כמו באחסון ייעודי, אחסון ענן גם הוא יכול להיות יקר מאוד. אתם גם מפסידים הרבה שליטה שהייתם יכולים לקבל עם אחסון ייעודי: מערכת ההפעלה ועוד פרטים בסביבת האחסון ימצאו בידיים של ספק האחסון ולא בשלכם. ולסיום, בגלל אי הבהירות של אחסון הענן, תכניות האחסון יהיו מגוונות ושונות מאוד בין חברה לחברה. יכול להיות שיהיה קל יותר להשוות בין ענן לייעודי מאשר להשוות ענן לענן.

אחסון יד ביד

כפי שאתם יכולים לראות, גם אחסון בענן וגם האחסון הייעודי יתנו לפרויקט המקוון שלכם את הגודל והמשאבים הדרושים לכדי להתמודד עם הפיצוץ כאשר התוכן שלכם יהפוך ויראלי. אם אתם צריכים משהו שיכול להגיב כאשר העולם רוצה אתכם, שניהם יתמודדו עם האתגר.

אחסון ייעודי, מול אחסון הענן, יתן לכם יותר כוח, יותר שליטה, ואת הכי הרבה גמישות. מנגד, הוא גם עולה יותר והוא ממש לא קל לניהול. אחסון ענן הוא אמין יותר ואלסטי יותר בזכות העודף שלו, קל יותר להשתמש בו, והוא גם עולה פחות. עדיין, גם אם יש לכם גישה למגדל של משאבים, השליטה של המשתמש היא לא מספיק נדיבה.