המדריך המקוצר לבחירת חברת אחסון אתרים

המדריך המקוצר לבחירת חברת אחסון אתריםהאם אתם בעלים של חנות מקוונת מתפתחת או אולי יש לכם מאות סרטוני וידאו על האתר שלכם? יותר חשוב מזה, האם אתם יודעים איך זה משפיע על צרכי האחסון שלכם?

הרבה אתרים יכולים לרוץ בתכניות אחסון שיתופי, אך ככל שהאתר שלכם גדל ומתרחב אתם תגלו שאתם תצטרכו פתרון שונה לאחסון האתר. אך איך אפשר לדעת אם אתם צריכים תכנית אחסון VPS או אולי שרת אחסון ייעודי? מה אם אחסון שיתופי מנוהל, או אפילו אחסון ענן?

אם אתם עדיין מניעים את הראש לשלילה ושואלים את עצמכם "איך לבחור חברת אחסון לאתר שלי?" המדריך המקוצר שלנו יוכל לעזור לכם להחליט.

בחנו את האפשרויות שלכם

כאשר בוחרים חברת אחסון עבור העסק או האתר הפרטי שלכם, אתם צריכים לדעת אילו מרכיבים לחפש ואיזה סוגים של שרתים נמצאים בשוק. יש חברות אחסון אתרים אשר מציעות עסקאות מעולות, הכוללות מגוון רחב של אפשרויות הכלולות במחיר חבילת האחסון. חברות אחרות מציעות חבילות בסיס עם מערכת תמחור לאפשרויות נוספות.

יכול להיות שהם יגבו כסף עבור אפשרויות שחברות אחרות יציעו בתוך החבילה שלהם ללא תוספת תשלום. המשיכו לקרוא כדי לקבל טיפים להערכה של איזה סוגי שרתים נמצאים כרגע בשוק והעלויות הנלוות שלהם.

קביעת המטרה לאתר שלכם

לדעת אילו אפשרויות אתם צריכים לאתר שלכם הינה הדרך הכי טובה לבחור את חבילת האחסון החדשה שלכם. מחקר על סוגים שונים של שרתי לינוקס ותכניות אחסון שונות יהיה קל ופשוט יותר אם יהיה לכם הבנה ברורה למטרת האתר שלכם. תענו על השאלות הבאות כדי להבין את הצרכים שלכם:

לדוגמה, אולי יש לכם אתר קניות מקוון עם עגלת קניות אשר דורשת כתובת IP ייעודית ותעודת אבטחה מסוג SSL, או מערכת ניהול לקוחות כדי לשמור מעקב על הלקוחות והלידים המתקבלים באתר. אם האתר שלכם הוא מבוסס תוכן, סדר העדיפויות שלכם יכלול תוכנה לבניית האתר וניהולו וערכות נושא.

שמירת מקום להתפתחות

  • אחסון אתרים שיתופי הוא מעולה עבור בלוגים מבוססים תוכן, אתרי תדמית או אתרי מידע קטנים, מכיוון שאלה אף פעם לא יהוו בעיות מבחינת שטח אחסון ורוחב פס, אפילו עם תנועה רצינית. אך הוא לא כל כך מתאים עבור חנויות מקוונות לדוגמה, אשר יכולות להתרחב במהירות וידרשו יותר מקום.
  • אחסון VPS הוא שימושי עבור אתרים מתפתחים והוא יעזור לכם להיות בטוחים שיש לכם מספיק שטח ככל שהעסק גדל. אם זאת, לא תמיד חייב להוציא את סכומי הכסף האלה לכל שטח האחסון הזה לפני שאתם באמת צריכים אותו.
  • אחסון ענן הוא מושלם עבור עסקים הגדלים בהדרגה. אתם יכולים להרחיב את שטח האחסון מדי פעם מבלי לשלם על שטח לא מנוצל.
  • אחסון שרת ייעודי צריך להיות הבחירה שלכם אם אתם עובדים עם מספר רב של אתרים, המון מדיה ותנועה, ויש לכם את התקציב הדרוש. לעולם לא תצטרכו לדאוג לגבי נפח אחסון שוב.

המגבלה שבחבילות "אחסון ללא הגבלה"

עם כל חבילות האחסון אשר מציעות רוחב פס ונפח אחסון ללא הגבלה הנמצאות בשוק, אתם אולי תחשבו שמי שמשדרג מחבילה שיתופית שכזו הוא משוגע. לצערנו, ספקי האחסון משתמשים בביטוי 'ללא הגבלה' בצורה חופשית למדי.

הנחת היסוד היא ש-95 אחוזים מהדומיינים אשר מאוחסנים על שרתים שיתופיים דורשים מעט מאוד, כך שלא משתלם לחברות האחסון לשים מגבלות. ברגע שהאתר שלכם יעבור את מה שלדעתם נחשב כניצול משאבים הגיוני, הם יצרו איתכם קשר. אז, אם אתם רוצים יותר מרק כתובת דומיין אחת, שטח אחסון גבוה, סטרימינג לסרטוני וידאו, תוספים כבדים ועוד, תכניות אחסון שיתופי הן ככל הנראה לא רעיון טוב.

כתבנו מאמר מקיף בנושא, להמשך קריאה: האמת על "אחסון אתרים ללא הגבלה".

תמיכה טכנית אמינה

הרבה חברות מציעות תמיכה מסביב לשעון, 365 ימים בשנה. לפעמים מערכות הטיקטים קיימות כדי למנוע ממכם ליצור קשר ישירות עם החברה עצמה. ישנם הרבה אנשים אשר מעדיפים את השיטה הזו מכיוון שהיא מונעת המתנות ארוכות. אחרים מעדיפים לחכות אבל לדעת שהם הולכים לדבר עם נציג כשיגיע הזמן. החברה צריכה לתת לכם את האפשרות לשלוח מייל, להתכתב בצ'אט באתר ולהתקשר ישירות.

אל תתבלבלו בין נציגי מכירות לבין תמיכה טכנית, אם אתם בוחרים בחבילת אחסון VPS אתם תצטרכו שיטות תמיכה יעילות ספציפיות מאוד. נדיר שתמצאו בעיות באחסון שיתופי, אך תצורות התוכנה בשרתי VPS לגמרי בידיכם והם משאירים הרבה מקום לבעיות טכניות.

תוספים ואפליקציות

ברוב המקרים, סוג האחסון שבו תבחרו לא ישפיע כלל על האפליקציות החינמיות אשר מגיעות עם שירות האחסון. אלו כוללות תוכנות לניהול תוכן כמו וורדפרס, ג'ומלה ודרופאל. ישנם אפליקציות לגלריות, בלוגים, פורומים והצגת סרטוני וידאו ועוד. אתם תקבלו גם תיבת מייל עם תוכנת אנטי ספאם ואת היכולת ליצור חשבונות מייל על כתובת הדומיין שלכם.

ישנם אפליקציות יותר טכניות כמו תוכנות לאיסוף מידע על האתר ויומני בעיות, כדי לשפר את ביצועי האתר שלכם. ישנם חבילות אשר יצרפו תעודת אבטחה מסוג SSL או עגלת קניות, ואם הם לא כלולות בחבילה תמיד תוכלו לרכוש אותם בנוסף. אלו לא צריכים להיות גורמים משפיעים בהחלטה של איזה סוג שרת אחסון אתם רוצים לבחור.

שורה תחתונה

אם אתם בספק לאיזה סוג שרת אחסון אתם צריכים עבור האתר שלכם, תתחילו בקטן, אתם תמיד יכולים לשדרג!

חברות האחסון השונות ישמחו לעזור להעביר אתכם לחבילות אחסון מורחבות ויקרות יותר מכיוון שהם מרוויחות מזה. אפילו אם יש לכם תקציב אינסופי, אחסון ייעודי שווה בחינה רק אם אתם באמת צריכים כוח אחסון שכזה, הוא דורש הרבה תחזוקה ויכול להביא יותר לחץ מאשר נחת.